> سوابق اجرایی > حوزه های فعالیت > امور پدافند غیرعامل

امور پدافند غیرعامل

پدافند غیرعامل

بخش مطالعات پدافند غیرعامل مهندسین مشاور جامع ‌کار سپاهان با همکاری تیم‌های تخصصی، مطالعات پدافند غیرعامل در حوزه‌های متنوعی را انجام می‌دهد و این مطالعات را با سطح کیفیت بالا و رضایتمندی مناسب از سوی کارفرمایان خود به انجام می‌رساند.

مهندسین مشاور جامع کار سپاهان دارای گواهینامه‌های انجام خدمات مشاوره پدافند غیرعامل از سازمان پدافند غیرعامل کشور و همچنین تخصص ایمنی، کاهش خطرپذیری و پدافند غیرعامل از سازمان برنامه و بودجه کشور می‌باشد. در کنار اخذ گواهینامه‌های معتبر و مورد نیاز برای انجام مطالعات حوزه پدافند غیرعامل، این مهندسین مشاور به سبب تنوع و تعدد خدماتی که ارائه می‌نماید و همکاری‌هایی که در انجام مطالعات پدافند غیرعامل در زمینه‌های مختلف با دستگاه‌های مختلف دارد، تجربیات ارزنده‌ای در خصوص انجام صحیح و دقیق مطالعات پدافند غیرعامل در طرح‌های در دست مطالعه، اجرا و در حال بهره‌برداری برای تیم تخصصی شرکت کسب کرده است. همچنین با توجه به تنوع در صلاحیت‌های خدمات مشاور، قابلیت انجام خدمات مشاوره پدافند غیرعامل در سطوح مختلفی چون: مهندسی آب (آب و فاضلاب، آبیاری و زهکشی، سدسازی و ...)، راهسازی، شهرسازی و کاربری‌های شهری و ... را دارد به‌نحوی‌که طی دوران فعالیت در این حوزه تعداد بسیار زیادی پروژه‌ مطالعاتی و عملیاتی در این حوزه انجام شده است.
کارشناسان فعال در این بخش دارای تحصیلات تکمیلی حوزه پدافند غیرعامل از دانشگاه‌های برتر کشور بوده و یا با گذراندن دوره‌های تخصصی مرتبط، جزء نخبگان علمی پدافند غیرعامل کشور محسوب می‌شوند. از جمله این تخصص‌ها، می‌توان به کارشناس ارشد پدافند غیرعامل- گرایش طراحی، تخصص پدافند غیرعامل در مهندسی آب، تخصص پدافند غیرعامل در راه و ترابری، تخصص پدافند غیرعامل در حوزه شهرسازی و معماری و ... اشاره نمود. مهمترین زمینه‌های فعالیت در حوزه پدافند غیرعامل این مهندسین مشاور به شرح ذیل می‌باشد:

- مهندسی آب و آب و فاضلاب و طرح‌های وابسته (مانند مطالعات پدافند غیرعامل سدهای مخزنی، خطوط انتقال آب شرب، کشاورزی و صنعت، شبکه‌های آبیاری و زهکشی تحت فشار، تصفیه‌خانه‌های آب و فاضلاب، ایستگاه‌های پمپاژ، نیروگاه‌های برق- آبی و ...)

- مهندسی راه و راهسازی (طرح‌های احداث راه شامل آزادراه‌های درون‌شهری و برون‌شهری، راه‌های اصلی، حمل‌ و نقل ریلی شهری و ببن‌شهری مثل مترو، مطالعات پدافند غیرعامل راه آهن و ...)

- خدمات مطالعات پدافند غیرعامل برای کاربری‌های خاص (شهری و غیرشهری) (مطالعات طرح جامع پدافند غیرعامل شهری، مطالعات پدافند غیرعامل کاربری‌های شهری همچون بیمارستان‌ها، ورزشگاه‌های باز و سرپوشیده و ...)

رویکرد این مهندسین مشاور در خصوص علم دفاع غیرعامل، رویکردی عملیاتی و اجرایی‌پذیر در پیشنهادات دفاعی- امنیتی ارائه شده از سوی خود بوده است به نحوی که بتوان با تکیه بر تغییرات و اصلاحات انجام گرفته در طرح‌های در دست مطالعه، اجرا و بهره‌برداری با ایجاد تاب‌آوری مناسب این طرح‌ها در شرایط وقوع تهدید و بحران، امکان خدمات‌رسانی و مدیریت شرایط اضطرار را برای زیرساخت‌های حیاتی، حساس و مهم مورد مطالعه فراهم آورد تا در نهایت بتوان آسیب‌ها و خسارات وارده در اثر رخداد تهدیدات احتمالی را به حداقل رساند.